Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz

Adınız Soyadınız
Prim Başlangıç Tarihi :
Ödemediğiniz GSS Gün Sayısı(Gün olarak yazınız Ör: 150 )
Genel Sağlık Sigortası prim borcu sorgulama ekranınızı kullanarak 2017 yılında belirlenmiş gss prim tutarları baz alınarak ne kadar gss borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz. Resmi olarak gss borcunuzu öğrenebilmek için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu ekranına e devlet şifresi ile girişinizi yapmanız gerekmektedir. e devlet ekranına girişinizi yaptığınız zaman kişisel bilgiler ile sorgulama yapılabilmektedir. Peki bizim hazırlamış olduğumuz modül nasıl çalışır ve hesaplama nasıl yapılır?

GSS Borcu Hesaplama Modülü Nasıl Çalışır?

Prim borcu öğrenme modülümüz tamamen çalışanların veya gss primi yatıranların işlerini kolaylıştıracak bir şekilde tasarlanmıştır. 2017 yılı Ocak ayında belirlenmiş Genel Sağlık Sigortası Aylık prim ücreti hesaplama ile günlük miktara çevrilerek modüle entegre edilmiştir. 

---- Hesaplama yapılırken çalışmadığınız zamanlarda yatırmadığınız toplam gün sayısı baz alınmaktadır. Modülün üst kısımlarındaki alanlar ise sadece çalıştığınız günlerin sayısını vermektedir. Diyelim ki 300 günlük bir gss prim ödemesi yapmadınız. Bu durumda 300 X 2,36( 2017 için belirlenmiş Günlük gss prim tutarı) : 708 TL borç olarak görünmüş olacaktır. Yani sizin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek adına ödemeniz gereken prim tutarı 708 TL olacaktır. 

Gelir Testi Kaldırıldı

Kaymakamlıklar aracılığı ile gelir testi yaptırma olayı tamamen kaldırıldı. Oluşan yeni durumda sistemde sigortalı olarak görünmeyen herkes Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınmakta ve aylık minimum gss prim tutarı olan 53 TL'yi ödemekle mükelleftirler. Prim ödemesi yapmayan kişilerin genel sağlık sigortası borçları otomatik bir şekilde tc kimlik numaralarına yansıtılmaktadır. Aynı şekilde Hanedeki diğer bireyler için de benzer işlem uygulanmaktadır. 

E DEVLET ÜZERİNDEN GSS BORCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Gssborcusorgulama.com’a HOŞGELDİNİZ!

GSS BORÇ SORGULAMA EKRANI!

GSS sorgulama ekranımız üzerinden E-Devlet şifresi olmadan GSS Prim borçlarınızı öğrenebilir ve Genel Sağlık Sigortası gün sayısına göre hesaplama yapabilirsiniz. Bunun için TC bilgisine gerek yoktur. Çalışmadığınız sürelere göre otomatik prim sayısına göre modül hesaplama yapacaktır. GSS Sistemine yönelik sorularınızı da Uzmana Sor kısmından uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

GSS BORÇ SORGULAMA

GSS borç sorgulama yapmak için sigorta başlangıç tarihi, işten çıkış tarihi ve toplamda yatmamış olan prim gün sayısını sisteme girerek sorgulama yapabilirsiniz.

GSS Sorgulama Uzmana Sor